Atēnu pieminekļi un Atēnu akropole

Ekskursijas ilgums: pusdiena

Ekskursijas kods: (LAV - 01)

Ekskursijas cena: pieaugušajiem - 77 EUR; bērniem - 52 EUR

Šī tūre ir ievads krāšņajā Atēnu Zelta laikmetā un modernajā 21. gs. pilsētā. Ierodoties Atēnās, jūs apciemosiet akropoli, uz kuras ir novietots Partenons, klasicisma arhitektūras simbols. Ieeja uz kalna virsotni iet caur propilejiem – vārtiem, caur kuriem savulaik virzījās Panatenāju gājiens. Būvēti pilnībā no balta marmora tie nosedz 50 m garumu gar visu akropoles rietumu pusi. Blakus tiem atrodas Atēnas Nīkes templis, kas ir zināms arī kā Bezspārnu Uzvara.  Partenons ir galvenais templis, kas ir būvēts par godu dievietei Atēnai. Viņas piemineklis rotā tempļa centru, un tas tika izgatavots no ziloņkaula un zelta. Blakus Partenonam atrodas mazākais Erehteona ar skaistām jaunavu skulptūrām, kas balsta lieveņa jumtu. No akropoles virsotnes jūs varat apbrīnot Hēroda Atika senatnīgo teātri ar tā izcilo akustiku. Tajā joprojām katru vasaru tiek rādīti priekšnesumi, kas ir Vidusjūras austrumu reģiona kultūras svarīgākie notikumi. Pametot akropoli, tūre tālāk jūs aizved jūs uz Nezināmā kareivja kapu, kuru sargā savā tradicionālajā ietērpā tērpušās evzones, un Panatenaju stadionu, kurā 1896. gadā norisinājās pirmās Mūsdienu olimpiskās spēles. Viss stadions ir būvēts pilnībā no baltā marmora. Jūsu brauciens turpinās ar bibliotēku – akadēmiju – universitāti, kas ir trīs celtnes, kas atspoguļo 19. gs. arhitektūras sajaukumu ar klasisko ietekmi. Pēc tam tūre šķērso Omonijas laukumu, pilsētas komerciālo centru, un Sintagmas laukumu, kas ir biznesa un kultūras centrs. Tur jums tiks atvēlēts laiks pastaiga un iepirkumu veikšanai pie akropoles pamatnes izvietotajos veikaliņos.

Sunio (Sounion) – Senatnīgais Poseidona templis un Sunio zemesrags

Ekskursijas ilgums: apmēram 4,5 stundas

Ekskursijas kods: (LAV - 06)

Ekskursijas cena: pieaugušajiem - 50 EUR; bērniem - 31 EUR

30 minūšu brauciens ir apburošs, ar dabas un priežu koku pārpildītām ainavām. Poseidona templis jūs gaida. Tas ir veltīts jūras dievam. Tas ir zemesraga vistālākais un visaugstākais punkts, un tas izskatās tā, it kā to no visām pusēm būtu apdauzījusi Egejas jūra.

Tempļa būvniecība sākotnēji tika uzsākta 5. gs. p.Kr. sākumā. Taču to vēlāk iznīcināja persieši Persijas karu laikā, tāpēc Atēnu pilsēta vēlāk, 444. g. p.Kr. uzbūvēja jaunu templi, kura daļas ir saglabājušās līdz mūsdienām. Templis pārstāv dorisko orderi, un tam ir frīze ar reljefa dekoriem, kā arī to rotāja milzīgas statujas, kas tika sauktas par Kouroi.

Sunio arheoloģisko izrakumu vieta, atskaitot Poseidona un Atēnu svētnīcas, ietver cietoksni, nelielu apmetni no hellēnisma laikmeta, propilejus (ieejas vārtus) un portiku.

Atēnu ekskursija un Jaunais akropoles muzejs

Ekskursijas ilgums: apmēram 6 stundas

Ekskursijas kods: (LAV - 07)

Ekskursijas cena: pieaugušajiem - 77 EUR; bērniem - 52 EUR

Ierodoties Atēnās, jūs sāksiet pilsētas apskates tūri, braucot gar Zeva templi, Nezināmā kareivja kapu, kuru sargā savā tradicionālajā ietērpā tērpušās evzones, un Panatenaju stadionu, kurā 1896. gadā norisinājās pirmās Mūsdienu olimpiskās spēles. Viss stadions ir būvēts pilnībā no baltā marmora. Jūsu brauciens turpinās ar bibliotēku – akadēmiju – universitāti, kas ir trīs celtnes, kas atspoguļo 19. gs. arhitektūras sajaukumu ar klasisko ietekmi. Pēc tam tūre šķērso Omonijas laukumu, pilsētas komerciālo centru, un Sintagmas laukumu, kas ir biznesa un kultūras centrs. Jūsu Atēnu pilsētas apskates tūre beidzas vadošā kafejnīcā akropoles pakājē, no kurienes jūs varat apskatīt visus apbrīnojamās akropoles majestātiskos pieminekļus, baudot kādu no kafejnīcas piedāvātajiem atspirdzinājumiem. Tūre turpinās ar vecpilsētas daļu, kas tiek saukta par Plaku, kur jūs varēsiet izpētīt tās, galvenokārt, gājēju ielas ar gleznainiem mājokļiem, veikaliem un neskaitāmām kafejnīcām. Pēc brīvā laikā Plakā jūs iekāpsiet autobusā un dosieties braucienā atpakaļ uz Pireju (Piraeus) ostu.

Jaunais akropoles muzejs ir izmitināts modernā ēkā, kuru ir projektējis šveiciešu izcelsmes arhitekts Bernars Tskumi (Bernard Tschumi). Ar platību 20996 kvadrātmetru platību, kas ir 10 reizes lielāka nekā vecajam muzejam, jaunā muzeja ēka rada atvērta plašuma sajūtu, un tā ir pilna gaismas. Vietējiem iedzīvotājiem par tās dizainu ir dalītas jūtas, taču nav šaubu, ka tas ir uzkrītošs un ļoti funkcionāls arhitektūras meistardarbs.

Akropoles muzejs ir mājvieta visiem pārnēsājamajiem priekšmetiem, kas ir tikuši iznesti no akropoles kopš 1834. gada, izņemot dažus bronzas priekšmetus, kas ir izlikti apskatei Nacionālajā arheoloģijas muzejā, un uzrakstus, kas atrodas Epigrāfijas muzejā. Muzeja artefakti primāri ir reliģiozas nozīmes, tai skaitā fascinējoša senatnīgo statuju, kas tika izmantotas reliģiskās ceremonijās, kolekcija, un tās fascinējošā veidā vizualizē grieķu reliģijas vēsturi.