Ekskursijas ilgums: pusdiena

Esiet gatavi apsklatīt Izmiru tuvāk - vēsturiski bagāta pilsēta, kur austrumi satiekas ar rietumiem! Ar kopējo iedzīvotāju skaitu aptuveni 3,7 milj. Tā ir trešā lielākā pilsēta Turcijā un tā lepojas ar otru lielāko ostu pēc Stambulas. Agrāk senā pilsēta Smyrna, tagad Izmira ir kļuvusi par aizņemtu tirdzniecības centru ar platām caurbrauktuvēm, modernām ēkām un tirdzniecības centriem, kas sajaucas kopā ar tradicionālajiem sarkanajiem dakstiņu jumtiem, vecajām mošejām un baznīcām.

 

Senā Agora

Senā Agora no Izmiras tiek minēta no 4. gs. p.m.ē. beigām, tas bija Markuss Aurēlijs (Romas imperators), kas pārbūvēja to pēc postošās zemestrīces 178 g. p. m. ē. Mūsu gidi Jums izrādīs arkveida telpas un pagrabus abas bazilikas, radot Jums labu priekšstatu par to, kā šīs taisnstūra formas un daudzlīmeņu tirgus vieta bija izskatījusies p.m.ē.

Konak laukums

Šī ir aizņemtākā Konak laukuma daļa pilsētas centrā. Lielāko daļu no šī laukuma aizņem Izmiras province, Izmiras metropolīta pašvaldība, centrālā autoosta un Yali mošeja.

Kemeralti

Netālu no Konak laukuma ir Kemeralti - vēsturiskais tirgus, tirgus rajonā un viena no visaktīvākajām Izmiras pilsētas daļām. Kemeralti ir labirinta bazārs, kas stiepjas no Konak laukuma līdz Antīkajai Agorai. Pēc ekskursijas Jums tiks dots brīvais laiks, kad varēsiet apmeklēt veikalus, ēstuves, amatnieku darbnīcas, mošejas, kafetērijas, tējas dārzus un sinagogas.

Senā Agora

Senā Agora

Konak laukums

Konak laukums

Kemeralti