Autentiskās rembetiko svinības Sirosā

Ekskursijas ilgums: apmēram 4,5 stundas

Ekskursijas kods: (SYR - 01)

Ekskursijas cena: pieaugušajiem - 40 EUR; bērniem - 23 EUR

Izbaudiet patiesi autentisku Grieķiju, piedaloties Sirosas Rembetiko glenti festivālā, kas ir tradicionālas grieķu svinības ar tradicionālo mūziku, dejām un gardām vietējām delikatesēm! Louis Cruises ar prieku ielūdz jūs uz mūsu tematiskajām krasta ekskursijām, kas ir daļa no mūsu tematiskajām kruīza programmām, kas paplašina autentiskās Grieķijas baudījumu un ir noteikti jāapmeklē.

Nekas nav grieķiskāks par ”Opa”!  Louis Cruises ielūdz jūs uz tradicionālajām un autentiskajām grieķu Rembetiko svinībām, kas ir vietējo mūziķu vietējais folkloras izklaides veids.  

Mēs sākam ar īsu tūri pa Sirosas salas ainaviskās galvaspilsētas, Ermopoli, centru. Tūres laikā gids jūs iepazīstinās ar galvenajām apskates vietām, piemēram, Miaouli laukumu, Apolona Teātri un Vaporia rajonu. Šis ir perfekts veids, kā izstaigāties pa mazo, brīnišķīgo pilsētu, iejūkot vietējo iedzīvotāju pūļos un izbaudot salas gaisotni.

Iztēlojieties sevi kādā no ainavisko Ermopoli ielu tavernas pagalmā. Jā – tieši uz turieni mēs jūs vedīsim! Tur jūs varēsiet klausīties populārā Sirosas rembetiko komponista, Markusa Vamvakara  (Markus Vamvakaris) sacerētās dziesmas, Markos Vamvakaris. Svinības ietvers vietējo mezedes (no griķu valodas – vietējās delikateses)  pārpilnību – Sirosas desiņas, svaigus Sirosas salātus ar vietējiem dārzeņiem, trīs sieru baklažānus un, protams, daudz grieķu vīna jūsu baudījumam. Sagatavojieties izmēģināt savas prasmes autentiskās un tradicionālās grieķu dejās, piemēram, zeimbekiko, hasapiko un sirtaki. Opa!

Diženā Sirosa

Ekskursijas ilgums: apmēram 4,5 stundas

Ekskursijas kods: (SYR - 03)

Ekskursijas cena: pieaugušajiem - 34 EUR; bērniem - 21 EUR

Ermopoli (Ermopouli) osta Sirosā ir Kiklāžu (Cyclades) salu arhipelāga galvaspilsēta un UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauta vieta. Mūsu tūre jūs aizvedīs uz dienvidiem no Ermopoli, līdz pat Anastasijas baznīcai (Anastasi Church), kas atrodas virs Ermopoli, lai jūs varētu apciemot šo jauko, kupolveidīgo baznīcu un izbaudīt elpu aizraujošu skatu uz Tinosu (Tinos) un Mikēnām (Mykonos). No Anastasijas (Anastasi) mēs brauksim tālā caur piekrastes ciemiem – Vari, Megas Gialos, Possidonia, Finikas, Galissas un Kini. Pludmale pie Vari, kas ir tradicionāls zvejnieku ciems, atrodas pie aizsargāta līča, kamēr Megas Gialos pludmale stiepjas zem koši krāsotajām ciema ēkām. Possidonia ir mājvieta daudzām greznām savrupmājām un ainaviski zilai baznīcai.

Mēs nobrauksim vienu kilometru no Kini uz Agia Varvara (Santa Barbara) klosteri, kas tika dibināts 1900. gadā, un tajā apskatei ir izlikta ikonas, kurā ir attēlota Agia Varvara dzīve, un daudzi satriecoši izšuvumi. Pēc Agia Varvara apmeklēšanas mūsu nākamā pieturvieta būs ražotne, kurā mēs apskatīsim, kā tiek gatavots loukoumi (turku saldums). Pēc saldumu nobaudīšanas mēs atgriezīsimies Ermopoli.

Ierodoties Ermopoli, mēs izkāpsim no autobusa un turpināsim ceļu ar kājām. Mēs apmeklēsim Svētās Jaunavas Aizmigšanas katedrāli (Holy Cathedral of the Dormition of the Virgin), lai apskatītu El Greco jeb grieķa mākslas darbu Jaunavas Aizmigšana (the Dormition of the Virgin), kas tika uzgleznots pirms 1567. gada. Pēc tam mēs iesim uz Grieķijas pareizticīgo metamorfozes katedrāli (Greek Orthodox Cathedral of Metamorphosis), kas ir pirmā Grieķijas vidusskola un tagad arī daļa no Egejas Universitātes. Mūsu tūre turpināsies uz iespaidīgo Agios Nikolas pareizticīgo katedrāli (Orthodox Cathedral of Agios Nikolas), bet pēc tam augšup pa kalnu – uz Vaporia rajonu jeb Mazo Venēciju, lai apskatītu salas baņķieru, tirgotāju un kuģu īpašnieku neoklasicisma savrupmājas. Pēc tam mēs dosimies lejup pa kalnu – no Vaporia uz Apolona Teātri (Apollon Theatre), kas ir pirmais operas nams Grieķijā un Milānā esošās La Scala kopija. Pēc tam mēs dosimies uz Kiklāžu salu arhipelāga Mākslas un arheoloģijas muzeju, kurā ir izstādīti daudzi Sirosā (Syros), Parosā (Paros) un Amorgosā (Amorgos) no zemes dzīlēm izraktie dārgumi. Mēs noslēgsim mūsu tūri pa diženo Sirosu Ermopoli centrā – pie krāšņajā Platia Miaouli esošā pilsētas rātsnama, kas ir tieši blakus interesantām pieturvietām un sevišķas gaisotnes kafejnīcām.